Parawany pokojowe

Spełniaj marzenia z Lofty-Home

Ozdobne parawany pokojowe do salonu i sypialni potrafią być niesamowitym dodatkiem do wnętrza. Parawany do przebierania są stylowym i wyjątkowym dodatkiem wnętrz a teraz możesz wybrać z 2600 wzorów, które mamy w ofercie naszego sklepu internetowego.

Jeśli interesuje Cię konkretny wzór parawanu skorzystaj z przycisku "Filtr", poniżej lub sprawdź najczęściej wybierane wzory parawanów:

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Dwustronny nadruk

Wysoka rozdzielczość HD

Odporne na słońce

Ekologiczne materiały

Co to jest parawan pokojowy?

Parawan Pokojowy to przegroda, która służy do oddzielenia części pomieszczenia. Za pomocą parawanu możesz na przykład zasłonić część pokoju lub sypialni. Możesz również stworzyć odrobinę przestrzeni do przebierania.

Nie każdy lubi być oglądany, kiedy przymierza kolejne ubrania.

Pokojowy parawan (room divider) pozwala stworzyć intymną przestrzeń w domu. Jego zaletą jest to, że nie wymaga żadnej przebudowy we wnętrzu. Można go dowolnie przestawiać i chować, kiedy nie jest potrzebny.

Historia parawanów pokojowych

Jak podaje Wikipedia, tradycyjne parawany składane pochodzą z Japonii. Są to przenośne ekrany, które były używane jako przepierzenie, zasłona lub ekran. Ich rolą było oddzielenie części pomieszczenia. Poza tym chroniły przed słońcem i wiatrem. Ponadto pozwalały na stworzenie prywatnej przestrzeni.

Japońskie przegrody zdobiły głównie pejzaże. Dzięki temu stanowią wyjątkową wartość dla historyków.

Tradycyjne parawany japońskie były produkowane głównie z drewna i papieru lub tkaniny.

Tego rodzaju przegrody można było również znaleźć w innych krajach. W Chinach takie przegrody były nazywane byōbu. Powstały w czasach dynastii Han (202-206) i służyły głównie do ochrony przed wiatrem. Zresztą sama nazwa byōbu oznacza "ścianę wiatrową". Początkowo służyły do ochrony przed przeciągami, ale szybko stały się elementem dekoracji wnętrz. To właśnie z Chin, parawany trafiły do Japonii. Miało to miejsce najprawdopodobniej w latach 794-1185.

W późniejszym okresie tj. 1392-1568 Chińskie parawany zostały przekształcone z jednoskrzydłowych w wieloskrzydłowe. Zyskały nowe zdobienia i stały się trwalsze, dzięki wzmocnionej konstrukcji.

Japończycy przykładali sporo uwagi do estetyki wnętrza. Ze względu na to zastąpili metalowe zawiasy, papierowymi. Pozwalało im tworzyć pełniejsze obrazy na parawanach i lepiej zasłaniało wnętrze.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Wikipedii pod hasłem parawan japoński.

Rodzaje parawanów do pokoju

Na rynku można zaleźć wiele, różnych rodzajów parawanów. Różnią się między sobą wielkością, materiałem i rodzajem wykończenia. Panelowy parawan jest najczęściej wykonany z płyty wiórowej lub drewnianej ramy, metalowych zawiasów i płótna.

W dalszej części tekstu znajdziesz opis poszczególnych rodzajów parawanów do pokoju.

Parawan pokojowy dwustronny i jednostronny

To najczęściej spotykany rodzaj parawanu. Charakteryzuje się tym, że ma dwustronną dekorację. Dwustronne parawany w naszym sklepie mają ten sam nadruk z dwóch stron. Dzięki temu mogą służyć jako przegroda nie tylko w łazience, ale również w biurze. Wielu naszych klientów chce nie tylko zasłonić część pomieszczenia. Chcą stworzyć tymczasowy korytarz. Dzięki temu, że przesłona ma obustronny nadruk, można go wykorzystać do zbudowania przejścia dla gości.

To rozwiązanie bardzo często wykorzystują właściciele restauracji. Za pomocą parawanów tworzą tymczasowe przejście, które może prowadzić w dowolne miejsce restauracji.

Dwustronne parawany panelowe są również wykorzystywane do zasłonięcia wejścia do toalet. Takie rozwiązanie nie wymaga dużych środków finansowych. Wystarczy kupić i ustawić odpowiednio przegrodę. Goście, którzy będą wychodzić z toalety, będą widzieć ten sam wzór, który widzieli przy wejściu. Z kolei kelnerzy, prowadząc gości do toalet, mogą żartobliwie powiedzieć "toaleta jest za górami i lasami", wskazując przy tym na parawan dwustronny, którzy przedstawia piękny widok gór i lasów.

Jednostronne parawany sprawdzą się, jeśli chcesz go używać tylko do przebierania. Takie produkty mają druk tylko z jednej strony. Z drugiej strony mają albo jasne płótno flizelinowe lub widoczny stelaż drewniany. Nie wygląda to zbyt estetycznie, ale pozwala zaoszczędzić na parawanie. W końcu nie każdy potrzebuje dwustronny nadruk.

Taka przesłona w formie przesłony ozdobi również Twoją jadalnię. Możesz jej użyć do zasłonięcia wejścia do kuchni lub po prostu wykorzystać jako dekorację.

Wadą jednostronnych parawanów jest to, że nie nadają się do miejsc reprezentacyjnych. Nie można ich zastosować w biurze, ponieważ każdy, kto wejdzie za niego, zobaczy, że nie ma nadruku z drugiej strony. Cała kompozycja straci wtedy swój urok, a wnętrze będzie sprawiać wrażenie niedokończonego. Ze względu na to polecamy to rozwiązanie wyłącznie do domów i mieszkań.

Parawany pokojowe dla dzieci

Kolejnym rodzajem, który chcemy Ci przedstawić, są parawany pokojowe dla dzieci. Ten produkt jest przeznaczony do ustawienia w pokoju dziecka. Za jego pomocą możesz łatwo zasłonić szafę, róg pokoju lub podzielić pokój na dwie części. Taka przesłona doskonale sprawdza się do pokoju, w którym przebywa i śpi dwójka dzieci. Bardzo trudno jest podzielić taki pokój, tak żeby każde dziecko miało swoje miejsce.

Własny kąt jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju dzieci.

Własna przestrzeń wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Pozwala mu czuć się bezpiecznie i daje mu poczucie, że jest miejsce, które "jest jego". Niestety nie każdy ma możliwość, żeby zapewnić dzieciom osobne pokoje. Czasami wspólne mieszkanie dzieci w jednym pokoju prowadzi do konfliktów. Korzystając z parawanu pokojowego, można podzielić pokój dziecka na dwie części i na przykład oddzielić łóżko od pozostałej części pokoju.

Warto wybrać do tego celu dwustronny, kolorowy parawan, który będzie przedstawiał przyjemny dla dziecka widok. Stworzona w ten sposób przestrzeń może być dowolnie wykorzystana. Takie rozwiązanie można również zastosować w pokoju jednego dziecka. To doskonały sposób na oddzielenie części pokoju, która przeznaczona jest do nauki. W takiej aranżacji parawan panelowy może zasłonić na przykład biurko. Powstanie wtedy małe pomieszczenie, w którym dziecko może odrabiać lekcje.

Dodatkowym atutem jest to, że oferowane w naszym sklepie parawany są doskonałym tłem dla wideokonferencji. Niektóre dzieci czują się skrępowane, kiedy muszą pokazywać rówieśnikom swój pokój. Równocześnie nauczyciele wymagają, aby kamera była włączona, żeby móc kontrolować, co dzieci robią na lekcji. W takim projekcie dekoracyjny parawan, ustawiony za plecami dziecka będzie doskonałym tłem w czasie zdalnych lekcji.

Dla małych dzieci mamy w kolekcji przesłony, które przedstawiają kolorowe zwierzaki. Zostały tak dobrane, żeby stworzyć w pokoju dziecka przytulną atmosferę.

Dla starszych dzieci sprawdzą się dowolne wzory. Pamiętaj, tylko żeby dobrać wzór do pozostałych elementów wystroju pokoju. Warto skonsultować zakup parawanu z dzieckiem. Dla nastolatków design jest niesamowicie ważny.

5 skrzydłowy i 3 skrzydłowy

Te dwa rodzaje parawanów są zdecydowanie najbardziej popularne w naszym sklepie. 5 skrzydłowy parawan drewniany składa się z 5 części. Są one połączone za pomocą metalowych zawiasów. Każde skrzydło ma tę samą szerokość. Dzięki temu parawan po złożeniu zajmuje taką samą powierzchnię. Żaden z elementów nie wystaje. Taka konstrukcja sprawia, że można go wygodnie schować. Jako miejsce przechowywania możesz wybrać na przykład szafę.

Standardowa szerokość skrzydła pięcioczęściowej przesłony to 45 cm. Przy takim rozmiarze przegroda swobodnie mieści się w każdej szafie.

Trzyskrzydłowe parawany składają się z trzech części. Poszczególne skrzydła są również łączone za pomocą metalowych zawiasów. Można je również składać i wygodnie schować do szafy.

Modny parawan składa się z 5 części i ma szerokość 225 cm. 3-częściowe są węższe i mają szerokość 135 cm.

5 częściowe parawany i przesłony doskonale nadają się do ogrodu. Można nimi w modny sposób oddzielić część tarasu.

Z lustrem

Parawan z lustrem to wyjątkowa dekoracja. Lustro w takim parawanie może pełnić kilka funkcji:

 • może służyć do przeglądania się
 • może optycznie powiększać pomieszczenie

Wybór takiej przesłony wiąże się jednak z kilkoma niedogodnościami. Lustra są dosyć ciężkie, co powoduje, że takiego parawanu nie da się już tak łatwo przestawić. Poza tym trzeba zadbać o stabilne ustawienie przegrody. Jeżeli tego nie zrobisz, to może się przewrócić, a lustro potrzaska się w pokoju. Pomijając "zły omen" będziesz mieć masę sprzątania.

Lekkie parawany pokojowe

Parawan pokojowy powinien być łatwy do przenoszenia. Ze względu na to warto zwrócić uwagę na jego wagę. Lekką przesłonę można łatwo przenieść lub schować. Pamiętaj o tym, jeśli wybierasz przesłony do pokoju dziecka.

Wyjątek stanowi sytuacja, w której nie chcesz przenosić parawanu.

Mocowane do ściany

Niektóre egzemplarze parawanów umożliwiają mocowanie do ściany. Taka przegroda jest wtedy na stałe zamontowana w pokoju. Zaletą tego rozwiązania jest to, że można użyć takiej przegrody jak składane drzwi. Wystarczy zamocować do ściany zawiasy i przykręcić je do parawanu, za pomocą wkrętów. Pamiętaj tylko o tym, żeby wybrać zawiasy o odpowiednim kącie otwarcia. Długość wkrętów warto dobrać do grubości listew, z których wykonany jest przesłona.

Przepierzenie, które mamy w ofercie jest wykonane na drewnianej ramie, dlatego upewnij się, że użyjesz wkrętów do drewna.

Na kółkach

Ten rodzaj parawanów jest dosyć rzadko stosowany. Nie ma go w naszej ofercie, ale warto o nim wspomnieć. Kółka w parawanach są dodawane dla ciężkich konstrukcji. Najczęściej są to przesłony wykonane z litego drewna, które ze względu na swoją masę, trudno jest podnieść. Kółka umożliwiają łatwe przesuwanie przesłony i jej składanie. Są na stałe przymocowane do przegrody.

Z czego są produkowane parawany i przesłony (przepierzenie)?

Parawany i przesłony są najczęściej produkowane z drewna i płótna. Poza tym na rynku dostępne są również inne materiały, z których produkowane są przepierzenia.

Drewniany stelaż

Stelaż to najważniejszy element konstrukcji parawanu. Jest niczym szkielet, na którym trzyma się cała okładzina. Do produkcji parawanów najczęściej wykorzystuje się stelaż wykonany z drewna. Odpowiednio dobrane i sezonowane drewno zapewnia trwałą konstrukcję przepierzenia. Do drewnianej konstrukcji można łatwo przymocować płótno. Robi się to za pomocą stalowych zszywaczy i oklein. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Zarówno zszywki, jak i okleina muszą być odpowiednio zamontowane. Ważne jest, aby po zakończeniu procesu produkcji nie było ich w ogóle widać.

Flizelina

Flizelina jest wykorzystywana w parawanach jako okładzina. Ze względu na swoje właściwości jest doskonała do nadruku. Flizelina jest trwała, nierozciągliwa i trudniejsza do potargania niż zwykły papier. Te właściwości sprawiają, że przepierzenie wykonane z flizeliny będzie trwałą dekoracją w domu.

Rattan

Rattanowe parawany mają swój wyjątkowy urok. Są najczęściej tak produkowane, żeby można było zobaczyć, czy ktoś stoi za parawanem. Dolna część tego przepierzenia ma prześwit, przez który widać stopy osoby, która za nim stoi. Takie rozwiązanie sprawia, że zawsze wiadomo czy za przegrodą ktoś stoi, czy nie. Rattanowe parawany można znaleźć w designerskich butikach. Służą tam jako miejsce do przebierania się.

Można je również znaleźć za zewnątrz, na tarasie. Chronią przed słońcem i wiatrem, ale przepuszczają powietrze. Rattanowe lamelki są montowane w takiej odległości, żeby przepuszczały powietrze. Ten rodzaj przepierzenia możesz wykorzystać do stworzenia prywatnej przestrzeni na tarasie lub balkonie. Przyda się jako zasłona przed wścibskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Wiklina

Wiklinowe parawany można znaleźć najczęściej we wnętrzach w stylu boho. Dodają stylu i są pięknym dodatkiem do wnętrza. Najczęściej są w całości wykonane z wikliny. Niestety nie pasują do nowoczesnych wnętrz w stylu loftowym. Wiklina czasami się strzępi i skrzypi, jeśli się ją wygnie. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i spróbować go podnieść, przed zakupem takiej przesłony.

Drewno

Drewniany parawan to zdecydowanie najlepszy wybór. Możesz wybrać wersję z flizelinową wykładziną lub w całości wykonany z drewna. Pamiętaj jednak, że jeśli zależy Ci na lekkim przepierzeniu to najlepszym materiałem będzie flizelina.

Jeśli jednak zdecydujesz się na produkt w całości wykonany z drewna to mamy dla Ciebie kilka wskazówek:

 • zastanów sie nad rodzajem drewna
 • zwróć uwagę czy wybrane drewno, jest odporne na wilgoć
 • pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu drewna (malowanie, impregnacja)
 • zadbaj o wentylację w pokoju — drewno nie lubi nadmiaru wilgoci

Gdzie kupić parawan pokojowy

Dekoracyjny parawan pokojowy możesz kupić w naszym sklepie internetowym Lofty-Home.

Jeśli interesują Cię wiklinowe lub rattanowe parawany, to warto sprawdzić ofertę Allegro. Można tam znaleźć przepierzenie, wykonane z różnych materiałów. Oferta Allegro jest szeroka więc z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni wzór.

Gdzie można znaleźć modny parawan dekoracyjny?

Parawan dekoracyjny można znaleźć:

 • w domach i mieszkaniach
 • w gabinetach masażu
 • w restauracjach
 • w hotelach
 • w gabinetach dentystycznych
 • u fryzjera
 • w gabinecie odnowy
 • w wypożyczalni nart
 • w kawalerce
 • w ogrodzie

Wzory parawanów pokojowych w sklepie Lofty-Home

Czy zastanawiasz się jak stylowo oddzielić część pomieszczenia? A może masz nieustawne mieszkanie i chcesz je jakoś rozdzielić, żeby móc z niego swobodnie korzystać? Nie martw się, ponieważ parawan pokojowy jest doskonałym rozwiązaniem Twoich kłopotów.

Tego typu sposób na rozdzielenie pomieszczenia na mniejsze części pozwoli Ci w ładny i praktyczny sposób wydzielić część salonu lub sypialni. Dzięki parawanowi pokojowemu możesz zasłonić część salonu w stylowy i dekoracyjny sposób, który z pewnością docenią Twoi goście i domownicy.

Nic nie zastąpi uśmiechu na ich twarzach, kiedy patrzą na wspaniały widok morza, które przypomina im wakacje. Radosne chwile nad morzem, wspólne spacery i zabawa to wspomnienia, które warto zachować w sercu i przypominać sobie o nich patrząc na wysokiej jakości wydruk HD na parawanie pokojowym.

Nie tylko salon jest doskonałym miejscem dla parawanów pokojowych. Sprawdzą się również świetnie w sypialni, w której możesz ustawić parawan pokojowy np. w rogu. Zyskasz w ten sposób oddzieloną przestrzeń do przebierania, a on będzie stanowić dodatkową ozdobę wnętrza Twojej sypialni. W naszym sklepie internetowym z meblami masz do wyboru 2600 wzorów. Przy tak dużej ilości produktów, z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni wzór. Pamiętaj również, że u nas możesz łatwo dobrać do parawanu, wyjątkowy obraz np. z pięknym widokiem. Całość będzie stanowić wspaniałą kompozycję.

Pozwól, że powiem Ci kilka słów o podkategoriach, które znajdziesz na tej stronie:

 • Budda - to doskonałe parawany pokojowe do medytacji. Sprawdzą się w gabinetach masażu, gdzie bardzo ważny jest relaks i odprężenie
 • Grecja - to podkategoria dla miłośników wąskich uliczek, kwiatów i pięknych widoków. Wspaniałe błękitne dachy i biała cegła to charakterystyczne motywy w tej części naszego sklepu internetowego
 • Abstrakcja - to cześć dla wszystkich miłośników nowoczesnych wnętrz, abstrakcyjnych wzorów i nowoczesnych motywów. Znajdziesz tu takie perełki jak kolorowe fale czy słonia na szachownicy
 • Architektura - wspaniałe wieżowce, niesamowite miasta i żółta taksówka w Nowym Jorku, to dominujące wzory w tej kategorii. Jeśli kochasz miejski styl, to z pewnością spodoba ci się Chicago albo Paryż (mamy w tej kategorii dużo więcej więc pamiętaj, żeby ją odwiedzić i zobaczyć co mamy do zaoferowania)
 • Beton - jeśli lubisz styl industrialny, to z pewnością spodoba ci się ta kategoria. Piękne wzory betonu, które w części produktów są przełamane intensywnymi kolorami jak czerwień czy zieleń. Doskonałe do nowoczesnych wnętrz lub jako kontrast do intensywnych kolorów ścian w pomieszczeniu.
 • Cegła - możesz tu znaleźć czerwień gołej cegły a czasami nawet lekko abstrakcyjną kolorową cegłę. Te produkty nadają się do wnętrz industrialnych i doskonale do nich pasują skandynawskie krzesła.
 • Czarny - to produkty, które wzbudzają ciekawość. Doskonałe do sypialni i do stworzenia wyjątkowego klimatu.
 • Dla dzieci - to ukłon dla najmłodszych, którzy też zasługują na odrobinę prywatności. Jeśli dzieciaki dzielą pokój ze sobą to warto pomyśleć o tym, żeby stworzyć im kawałek przestrzeni do swobodnego przebierania. Mamy produkty zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.
 • Dmuchawce - to wyjątkowa kategoria, ponieważ dmuchawce symbolizują lekkość, którą manifestują, lekko unosząc się na wietrze. Poza tym, kto z nas nie rozdmuchiwał ich będąc dzieckiem :)
 • Drewno - podobnie jak cegła i beton to kolejna kategoria z części, która przedstawia różnorodne materiały. Oryginalne deski w naturalnym kolorze będą pasować do ścian w jasnych kolorach lub z betonowym wykończeniem.Parawan pokojowy z dmuchawcami w sypialni dziecka

Parawan do przebierania - czy warto go mieć?

Parawan do przebierania to już kilka lat temu wrócił do łask i cieszy się ogromną popularnością. Dzisiejsze parawany nie są już takie same jak kiedyś nie tylko jeśli chodzi o jakość ale również o wzornictwo. Z łatwością znajdziesz dla siebie parawan pokojowy, który Ci najbardziej odpowiada, tym bardziej, że mamy w naszej ofercie ponad 2.600 wzorów i co tydzień dodajemy jakieś kolejne.

Ozdobny parawan pokojowy do przebierania pozwoli Ci łatwo stworzyć kawałek przestrzeni, w której można się swobodnie przebierać. Nasze parawany w 100% chronią Cie przed widokiem z zewnątrz i dodatkowo są niesamowita ozdoba pomieszczenia. Jeśli kochasz dmuchawce możesz wybrać z naszej niesamowitej kolekcji parawanów z dmuchawcami, które pasują wzorem do fototapety z dmuchawcami. Oczywiście to nie jedyne rośliny, które możesz znaleźć w naszej kolekcji. Miłośnicy tropików będą zachwyceni widokiem ogromnych liści tropikalnych roślin, które doskonale kontrastują w pomieszczeniu.

Nasz parawan do przebierania to niewątpliwie ozdoba, którą warto mieć w swoim domu. Jest piękną ozdobą, jest niesamowicie funkcjonalny i w każdej chwili można go łatwo złożyć i przenieść lub schować np. do szafy.

parawany pokojowe aranżacje

Parawany i przegrody pokojowe aranżacje

Przeglądając nasz sklep internetowy z meblami z pewnością zaciekawią Cię parawany pokojowe aranżacje, które są widoczne po najechaniu kursorem na każdy z parawanów. W naszej kolekcji znajdziesz wiele różnych aranżacji i z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Miłośnicy wzorów 3D będą zachwyceni głębią wzorów. Jeśli chcesz z kolei ozdobić np. gabinet masażu to spodobają Ci się aranżacje z Buddą. Ten wzór sprzyja medytacji i uspokojeniu dlatego tworząc w pomieszczeniu atmosferę relaksu i odprężenia. Z kolei jeśli kochasz podróże to docenisz widoki Grecji. Małe, wąskie uliczki ozdobione pięknymi , kolorowymi kwiatami to doskonały wybór dla wszystkich osób, które tęsknią za tym wspaniałym krajem. Abstrakcja to aranżacje, które przeznaczone są do nowoczesnych wnętrz, których właściciele nie boją się odważnych wzorów.

Aranżacje parawanów w podkategorii architektura to ukłon w kierunku wszystkich osób, które chcą w domu mieć część wspaniałego miasta. Znajdziesz tu takie propozycje jak Londyn, Paryż, Nowy Jork czy Chicago a wszystko to na doskonałej jakości płótnie, wydrukowane w wysokiej rozdzielczości HD. Przeglądając nasze aranżacje zwróć również uwagę na parawan pokojowy z wzorem cegły. Doskonale sprawdzi się w industrialnych, nowoczesnych wnętrzach a nawet w domach urządzonych w stylu loftowym.

Pokojowe parawany z dmuchawcami to kolejna podkategoria, którą warto odwiedzić ze względu na piękne aranżacje, które w niej znajdziesz. Niesamowite dmuchawce na pięknym, żółtym tle lub nowoczesne, abstrakcyjne wzory z tymi pięknymi roślinami. Większość naszych parawanów dostępna jest zarówno jako parawany 3 częściowe jak i parawany 5 częściowe. Dzięki temu możesz swobodnie wybrać wielkość parawanu do swojego domu.

parawan dekoracyjny w sypialni

Parawan dekoracyjny pokojowy w sypialni

Oferowane przez nas dekoracyjne parawany pokojowe zostały wykonane w oparciu o najnowszą dostępną technologię cyfrowego druku.

Są odporne na słońce, wodę i promieniowanie UV dzięki czemu są trwałą i elegancką ozdobą praktycznie do każdego wnętrza.

W naszej ofercie mamy między innymi parawany do sypialni.

Parawan pokojowy dekoracyjny, który mamy w swojej ofercie z pewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów. Najwyższa jakość wydruku w połączeniu z doskonałą jakością wykonania sprawią, że będziesz się cieszyć zakupem przez długie lata.

Piękny parawan dekoracyjny to ładna i funkcjonalna ozdoba do domów i mieszkań zarówno w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim jak również loftowym a dzięki temu, że oferujemy tysiące wzorów parawanów dekoracyjnych z pewnością znajdziesz właściwy wzór dla siebie.

Ozdobne parawany pokojowe, które odmienią Twoje wnętrze

Ozdobne parawany pokojowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które szukają ciekawych sposobów na zmianę swoich wnętrz.

Od niedawna parawany na nowo stają się popularne dzięki nowoczesnym technologiom stosowanym do ich produkcji.

Kiedyś były nudne i monotonne a dzisiaj są często wykorzystywane do kreatywnego oddzielenia jednej części pomieszczenia od drugiej.

Ozdobny parawan pokojowy często są używany jest w celu zasłonięcia nieciekawej części pomieszczenia oraz w celach dekoracyjnych.

Tanie parawany mogą zasłaniać róg pokoju, za którym znajdują się przedmioty codziennego użytku, których akurat nie chcesz wszystkim pokazywać.

Nowoczesne parawany są wykonane z trwałych materiałów a ich nadruk jest odporny na działanie promieni słonecznych co pozwoli Ci cieszyć się nimi przez długie lata.

Parawany pokojowe, które ozdobią każde wnętrze można kupić online w naszym sklepie internetowym. Oferujemy ponad dwa i pół tysiąca wzorów do wyboru i każdego dnia dodajemy nowe i aktualizujemy swoja ofertę.

Korzystając z przycisku poniżej możesz zobaczyć parawany 3 częściowe, które mamy w swojej ofercie.

kolorowy parawan w salonie

Modny parawan do pokoju i salonu

Nasz parawan do pokoju i salonu będzie stanowił ładny dodatek praktycznie do każdego typu pomieszczenia.

Jeśli preferujesz styl minimalistyczny możesz wybrać spośród parawanów industrialnych, które możesz zobaczyć po prawej stronie.

Dla takich pomieszczeń oferujemy parawany do salonu z motywem płyt betonowych oraz cegłami. W naszym sklepie dostępne są zarówno parawany 3 częściowe jak również parawany 5 częściowe.

Tego rodzaju nowoczesna dekoracja do pokoju lub sypialni stanowi świetne uzupełnienie całości kompozycji Twojego wnętrza i umożliwia zasłonięcie części pomieszczenia, które możesz łatwo usunąć. Dzięki ozdobnym parawanom do pokoju i salonu możesz łatwo ukryć część wnętrza lub po prostu zyskać oddzieloną przestrzeń do przebierania w stylu industrialnym.

Parawan do salonu może być właśnie tym dodatkiem, którego szukasz. Z łatwością wybierzesz do salonu sofę czy dekoracje ale nic nie zastąpi widoku niesamowitej, tropikalnej plaży w Twoim salonie.

Wybierając dla siebie parawan do pokoju i salonu pamiętaj, że możesz tworzyć salon korzystając z zasady kontrastu. Jeśli takie wnętrze Ci odpowiada to wybierz jasne meble skandynawskie, o delikatnych kolorach a najlepiej w odcieniach czerni, bieli i beżu. Aby przełamać powstałą w ten sposób szarość wybierz parawan do salonu, który jest pełen intensywnych kolorów, najlepiej zieleni. Mamy całą kolekcję tropikalnych parawanów, które będą idealnie pasować do takiego wnętrza.

Oczywiście jeśli lubisz sofy czy kanapy w intensywnych kolorach to kierując się zasadą kontrastu wybierz dodatki i parawan pokojowy w delikatnym kolorze. Beżowy będzie tu najbardziej odpowiedni ale nie tylko. Swój ulubiony kolor możesz wybrać korzystając z filtra w górnej części tej strony.

Parawany do restauracji - doskonałe oddzielenie wnętrza

Oferowane przez nas produkty doskonale nadają się jako parawany do restauracji.

Jest to bardzo popularna forma oddzielenia części pomieszczenia lub zasłonięcia tego, co chcemy ukryć przed klientami.

Nasze parawany do restauracji znajdują zastosowanie najczęściej do:

 • zasłonięcia wejścia do kuchni
 • oddzielenia części bufetu
 • oddzielenia części pomieszczenia w przypadku imprez organizowanych na zamówienie (wesela, chrzciny itd.)
 • rozdzielenia pomieszczenia na mniejsze
 • zasłonięcia drzwi do biura

Parawany ozdobne do restauracji

Wybierając nasze parawany ozdobne do restauracji wybierasz nie tylko wyjątkową jakość ale również styl. Z naszymi produktami stworzysz w swojej restauracji wyjątkową przestrzeń, oddzieloną od reszty pomieszczenia. Twoi klienci docenią intymne chwile w restauracji ciesząc się wspaniałym posiłkiem w prywatnym zaciszu. Korzystając z parawanów do restauracji możesz oddzielić w ten sposób dowolną część pomieszczenia. Kiedy goście już wyjdą możesz schować parawan i znów otworzyć przestrzeń dla reszty klientów.

Parawan do restauracji
Parawany drewniane pokojowe

Parawany drewniane pokojowe

Nowoczesne parawany drewniane pokojowe z nadrukowanymi zdjęciami doskonale sprawdzają się do oddzielenia jednej części pomieszczenia od drugiej.

Dzięki nowoczesnej technologii druku oferowane przez nas drewniane parawany są nie tylko funkcjonalne ale również eleganckie.

Zdjęcie na drewnianych parawanach jest drukowane na specjalnym flizelinowym płótnie a nadruk dwustronny pozwala łatwo dopasować dla nich miejsce w domu. Poszczególne segmenty są łączone za pomocą trwałych zawiasów metalowych, dzięki czemu można go wygodnie składać, rozkładać i z łatwością przenosić.

Oferowane przez nas parawany nie wymagają montażu i są łatwe w transporcie a dzięki wykonaniu z litego drewna są również trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.

Dla lepszego efektu wizualnego każdy parawan pokojowy jest obity satynowym materiałom, który dodaje naszym produktom elegancji.

Parawany do gabinetu masażu

Dzięki oferowanym przez nas parawanom do gabinetu masażu możesz:

 • stworzyć niepowtarzalny klimat
 • zapewnisz klientom strefę intymną
 • ozdobisz swój gabinet w wybranym stylu
 • zaprojektować wnętrze, do którego Twoi klienci będą chętniej wracać
 • przenieść parawan do innego miejsca jeśli zmienisz gabinet

Ozdobne parawany do gabinetu masażu to doskonały dodatek do każdego wnętrza.

Naszymi klientami są gabinety masażu oraz obiekty typu Wellness & Spa, które wybierają nasze produkty w po to aby stworzyć wyjątkowe wnętrze dla swoich klientów i piękną strefę do przebierania.

Parawany do gabinetu masażu

Jeśli chcesz stworzyć w swoim gabinecie masażu wyjątkową przestrzeń to z pewnością parawan do gabinetu masażu będzie odpowiednią ozdobą. Wyobraź sobie jak będą reagować

Twoi klienci kiedy zapewnisz im piękną i funkcjonalną przestrzeń do przebierania. Chodzi nie tylko o to żeby mieli gdzie się przebrać ale o to żeby to miejsce było  piękne i wyjątkowe. Takie, w którym będą się czuć swobodnie, bezpiecznie i wyjątkowo.

Zapewniamy, że jeśli uda Ci się stworzyć w swoim gabinecie takie miejsce to Twoi klienci staną się wizytówką Twoich usług. Z pewnością wiesz już jak ogromną moc ma marketing szeptany ale pamiętaj, że poza wymyślną nazwą chodzi w nim o to żeby Twoi klienci byli tak bardzo zadowoleni, że sami będą chwalić Cie wszystkim znajomym.

Możesz to osiągnąć świadcząc najwyższej jakości usługi ale będzie to niewystarczające jeśli całość pobytu w Twoim gabinecie nie będzie dla Twoich klientów przyjemna. Dlatego warto zadbać o każdy aspekt tego jak odbierają Cię klienci i stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Pamiętaj również o poczekalni i o tym jakie są wrażenia ludzi, którzy w niej przebywają. Zadbaj o wygodny fotel, który zapadnie ludziom w pamięć. Oczywiście do fotela koniecznie dobierz odpowiedni stolik kawowy i nie zapomnij o tym, że wieszak na ubrania to już praktycznie standard w każdej poczekalni.

Jasny parawan do sypialni

Z ilu części powinien się składać parawan do sypialni?

Sypialnia to wyjątkowe i intymne miejsce, które nie zawsze jest łatwe do aranżacji. Wybierając parawan do sypialni stworzysz sobie intymną przestrzeń do przebierania, która doda sypialni klimatu i wyjątkowego stylu. Tego rodzaju ozdoba przyda się również jeśli zechcesz zasłonić część sypialni, która jest według ciebie niezbyt atrakcyjna.

Dla miłośników nowoczesnych wnętrz mamy setki wzorów parawanów do sypialni, które przedstawiają dmuchawce lub rośliny więc z pewnością znajdziesz dla siebie odpowiedni.

Parawan do sypialni możesz postawić zaraz obok łóżka. Pamiętaj tylko żeby dobrze dobrać rozmiar parawanu do swojej sypialni. Parawany 5 częściowe będą lepsze w większych sypialniach a z kolei parawany 3 częściowe są doskonałe do małych sypialni i mieszkań. Wszystkie parawany możesz łatwo złożyć i schować, choćby w szafie.

Parawan pokojowy trzyczęściowy jest mniejszym parawanem dzięki czemu o wiele łatwiej można go przenosić. Nie zasłoni jednak tak dużo jak parawan pięcioczęściowy. Można go z kolei łatwiej przechowywać, ponieważ po złożeniu jest cieńszy niż jego 5 częściowa wersja.

Parawan w salonie - jak zadbać po zakupie?

Kiedy ustawisz już parawan w salonie pamiętaj, że musisz od czasu do czasu o niego odpowiednio zadbać. Nasze parawany są drukowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii dlatego nie musisz się martwić, że wyblaknie. Parawan w salonie, w  którym jest dużo słońca będzie bezpieczny i możesz go tam swobodnie postawić.

Wybierając miejsca dla swojego parawanu pamiętaj żeby ustawić go trochę dalej od miejsc, w których może się łatwo zniszczyć. Chodzi o takie miejsca jak kuchnia, czy łazienka. Nadmiar wilgoci może zaszkodzić konstrukcji, ponieważ drewno może pęcznieć. Z tego powodu zdecydowanie nie zalecamy ustawiania naszych parawanów w miejscach o wysokiej wilgotności.

Pamiętaj żeby od czasu do czasu przetrzeć kurz, który może się na nim gromadzić. Używaj do tego wyłącznie wilgotnej ścierki, bez detergentu i postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu.

Warto zadbać o swój parawan pokojowy, ponieważ dzięki drewnianej konstrukcji i specjalnej flizelinie, może Ci służyć przez długie lata.

Parawany w salonie
Parawany pokojowe - tanie

Parawany pokojowe - tania ozdoba wnętrza

Z pewnością tanie parawany pokojowe są doskonałą alternatywą do konieczności budowy ścianki działowej w domu. Wyobraź sobie jak dużym remontem może się okazać konieczność postawienia ścianki działowej, która będzie mogła służyć do zasłonięcia czy oddzielenia części wnętrza od pozostałej.

Parawany pokojowe, które znajdziesz w naszym sklepie to doskonała alternatywa dla takiego rozwiązania. Są łatwe do ustawienia i nie musisz w żadne sposób ingerować w architekturę swojego wnętrza. Do tego są świetną ozdobą, którą możesz łatwo przenieść i ustawić w dowolny, wybranym przez siebie miejscu.

Nasze produkty są bez wątpienia w atrakcyjnych cenach a ponadto bardzo często organizujemy promocje jak black friday, podczas, których obniżamy znacząco ceny naszych produktów. Oczywiście to nie jedyna okazja do promocji w naszym sklepie internetowym i obserwując nas z pewnością zauważysz, że organizujemy promocje dosyć często.

Parawan kosmetyczny - jak wybrać najlepszy?

Własny salon kosmetyczny to nie lada wyzwanie. Z pewnością przyda się w nim parawan kosmetyczny z prawdziwego zdarzenia.

Trwały i ozdobny parawan z pewnością podniesie wartość pomieszczenia i pozwoli Ci stworzyć dla klientów ciekawe wnętrze. Zadowolony klient będzie chętniej wracać do Ciebie a to przecież jest najważniejsze.

W zależności od tego w jakim stylu masz urządzony gabinet, będą do niego pasować inne rodzaje parawanów. Do nowoczesnych wnętrz zdecydowane pasują produkty z serii abstrakcyjnych parawanów. Przedstawiają geometryczne kule i nowoczesne wzory, które będą się ładnie komponować z pozostałymi meblami w gabinecie.

Jeśli z kolei zależy Ci na klasycznym gabinecie to możesz wybrać bardziej delikatne wzory. Na przykład kwiecistą łąkę lub serię zen, która jest doskonała do stworzenia strefy relaksu.

Nasze parawany kosmetyczne są wyjątkowo trwałe i z nadrukiem w doskonałej jakości HD. Bedą Ci służyć przez lata jako ozdoba Twojego gabinetu.

Parawan do salonu koszmetycznego

Nie znalazłeś czego szukasz?

Mamy ponad:

ozdobnych parawanów w ofercie!

Sprawdź wszystkie:

Dlaczego warto u nas kupować?

1. Masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość.

Wystarczy, że zwrócisz zakupiony u nas produkt w tym terminie a my zwrócimy Ci całą kwotę.

Więcej szczegółów znajdziesz:

2. Nie musisz się rejestrować w naszym sklepie, żeby robić Zakupy!

Wystarczy, że przy składaniu zamówienia podasz imię i nazwisko, adres i numer telefonu.

Pamiętaj żeby nie podawać hasła. Użyjemy wtedy Twoich danych tylko do realizacji Twojego zamówienia.

3. Płacisz wygodnie on-line. Operatorem płatności przez internet, w naszym sklepie jest Przelewy24!

Najbardziej rozpoznawalna firma w Polsce do płatności internetowych.

Dzięki niej możesz w naszym sklepie płacić szybkim przelewem bankowym, kartą VISA czy Mastercard oraz za pomocą swojego smarfonu (GPay i ApplePay).

4. Masz tysiące produktów do wyboru.

Będąc klientem naszego sklepu internetowego, masz dostęp do tysięcy Mebli i Dekoracji, najlepszych światowych marek. Z naszymi produktami zmienisz swój dom we wspaniałe, przytulne miejsce, w którym możesz radośnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

Z naszymi produktami odmienisz swoje wnętrze!

Zapisz się do naszego Newslettera

Odbierz kod rabatowy na -30zł na kolejne zakupy w naszym sklepie!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Nasza witryna używa plików cookies i podobnych technologii w celach: statystyk, reklamy i polepszania świadczonych usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że akceptują Państwo warunki opisane w  Polityce Prywatności