Obrazy Banksy

Twórczość Banksy'ego

Banksy to Brytyjski artysta, którego sztuka zadziwia miliony ludzi na ziemi. Jego imię i nazwisko nie są znane a wokół jego osoby krążą spekulacje, że nie jest to jedn artysta a wręcz kilkuosobowa grupa. Jego dzieła można w oryginale zobaczyć przede wszystkim na ulicach Londynu ale nie tylko. Jego dzieła można znaleźć praktycznie na całym świecie a celem jego twórczości wydaje się być chęć zwrócenia uwagi ludzi na wydarzenia, które dzieją się wokół nas.

Często możemy przeczytać, że Banksy malując na ścianach budynków swoje dzieła komunikuje się z tłumem czy przechodniami ale to nie wszystko. Jego dzieła są czasem zabawne a czasem poruszają bardzo poważne tematy i to właśnie jest esencja jego twórczości a mianowicie pokazanie zwykłemu człowiekowi tego co jest ważne, co dzieje się dookoła, na co powinien zwrócić uwagę. Jego obrazy są niczym nieruchome bilbordy, które zostały stworzone po to żeby zatrzymać na chwilę czas i przelać na ścianę cząstkę myśli czy jakiegoś punktu widzenia.

Ten punkt widzenia czasem zaskakuje a czasem bawi ale praktycznie zawsze zmusza do jakichś przemyśleń. Możemy więc powiedzieć, że twórczość Banksy'ego jest pewnego rodzaju impulsem dla ludzi do spojrzenia na aktualne wydarzenia i refleksji nad nimi. Warto zwrócić uwagę również na miejsce umieszczenia tych dzieł. Nie bez powodu Banksy wybiera dla swoich obrazów mury, które są publicznie dostępne. Chce żeby ludzie widzieli jego twórczość i żeby nie mogli obok niej przejść obojętnie.

Street art Banksy'ego i jego dzieła

Obrazy Banksy'ego to najbardziej znane dzieła ale nie jedyne. Oprócz obrazów Banksy stworzył na przykład własną serię banknotów z wizerunkiem księżnej Diany.  Banknoty o nominale 10 funtów Banksy rozrzucił w tłumie podczas karnawału. Banknoty te stały się niesamowicie popularne i ich ceny osiągają kosmiczne ceny na przeróżnych aukcjach internetowych. Banksy tworząc te banknoty zadbał o każdy szczegół a żeby dodać sprawie pikanterii postanowił zamienić nazwę Banku Anglii w tytule na "Banksy of England". Taka mała wizytówka króla graffiti i obrazów street art.

Obrazy Banksy'ego osiągają astronimiczne ceny na aukcjach w Lodynie i na całym świcie co jest najlepszym dowodem jego popularności. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych obrazów. Jeśli interesuje Cię więcej informacji na temat twórczości tego artysty to możesz odwiedzić stronę Wikipedii, gdzie znajdziesz historię jego dzieł.

Obraz Banksy'ego dziewczynka z balonikiem

Obraz Banksy'ego dziewczynka z balonikiem

To chyba najbardziej rozpoznawalny obraz Banksy'ego. Przedstawia czarno białą dziewczynkę, której właśnie uciekł czerwony balonik w kształcie serca. Symbolizuje tęsknotę za tym co ulotne, co ucieka nam w naszym życiu... Banksy takimi obrazami pokazuje jak ulotna jest miłość i radość chwili. Wszystko przemija a uchwycenie tego momentu, w którym balonik wymknął się dziewczynce pokazuje jak czasem w życiu umyka nam to co mieliśmy, co dawało nam radość i cieszyło nas każdego dnia.

Tą ulotność chwili Banky pokazał na aukcji tego obrazu.

Aukcja, która odbyła się 5 października w domu aukcyjnym Sotheby i zaskoczyła wszystkich swoim przebiegiem.

Pierwotnie szacowano, że obraz wart jest około 200-300 tysięcy funtów ale cena ostateczna przekroczyła ponad milion funtów. Wyobraź sobie jak ogromne musiało być zdziwienie uczestników aukcji, kiedy zobaczyli, że obraz uległ samozniszczeniu.

Na filmie poniżej możesz zobaczyć fragment tej aukcji, kiedy to wbudowana w ramę obrazu niszczarka, o której nikt nie wiedział, zaczęła niszczyć obraz Banksy'ego natychmiast po zakończeniu aukcji...

Taka niespodzianka Banksy'ego :)

Obraz Banksy małpy

Małpy bardzo często pojawiają się w Twórczości Banksy'ego. Obrazy Banksy z małpami przedstawiają je w sytuacjach typowych dla ludzi.

Na przykładowym obrazie po prawej stronie małpa trzyma banana, który imituje broń. Ten humorystyczny sposób pokazywania rzeczywistości sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad użyciem broni i tym czy przez przypadek człowiek nie jest taką małpą, która powinna trzymać banan zamiast karabin.

Bez wątpienia obrazy Banksy'ego zmuszają do refleksji i do zastanowienia.

obraz banksy małpy

Reprodukcje obrazów Banksy'ego w Lofty-Home

Doceniamy nowoczesne dzieła twórców 21 wieku i dlatego wprowadziliśmy do naszej kolekcji obrazy Banksy'ego w postaci reprodukcji. W naszej ofercie znajdziesz między innymi takie propozycje jak dziewczynka z balonikiem, na którym czerwony balonik ucieka dziewczynce. Ta ciekawa reprodukcja była przedmiotem aukcji, o której pisał cały świat.

W górnej części naszej strony możesz zobaczyć film z Youtube przedstawiający ostatnią minutę aukcji, na któej obraz został częściowo zniszczony. Poza tym słynnym obrazem możesz znaleźć w naszej kolekcji reprodukcji Banksy'ego ponad sto innych dzieł artysty.

Możesz u nas kupić słynną małpę, która celuje z banana niczym z pistoletu, Super Mario, który dostaje mandat od policjanta lub kolaż grafitti. Ta ostatnia pozycja to wyjątkowe zestawienie obrazów Banksy'ego na pięcioczęściowym płótnie.

Co jeszcze warto zobaczyć w sklepie Lofty-Home?

Z pewnością warto odwiedzić kategorię, w której mamy parawany pokojowe. Ta funkcjonalna ozdoba cieszy się rosnącą popularnością wśród naszych klientów.

Jeśli szukasz sposobu na relaks to zainteresuje Cię malowanie po numerach. Oferujemy gotowe zestawy do samodzielnego malowania, które pozwolą Ci się zrelaksować.

Zobacz również inne obrazy w naszym sklepie:

Z naszymi produktami odmienisz swoje wnętrze!

Zapisz się do naszego Newslettera

Odbierz kod rabatowy na -30zł na kolejne zakupy w naszym sklepie!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Nasza witryna używa plików cookies i podobnych technologii w celach: statystyk, reklamy i polepszania świadczonych usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że akceptują Państwo warunki opisane w  Polityce Prywatności