Metalowe konsole

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Metalowe konsole w Lofty-Home

Oferowane przez nas metalowe konsole to najwyższej jakości produkty, znanych Europejskich marek. W naszym sklepie znajdziesz konsole wykonane z metalu, takich producentów jak belgijski Kokoon Design czy duński Hubsch Design.

Konsolę możesz ustawić w przedpokoju, gdzie będzie pełnić funkcję podręcznej półki na najpotrzebniejsze rzeczy. Możesz ją również ustawić w salonie. Warto wtedy postawić na niej dekoracyjny wazon, który razem z kwiatami doda wnętrzu stylu.

Konsola daje nie tylko miejsce do przechowywania na górnej półce. Część z naszych konsol wyposażona jest w szafki i szuflady. Korzystając z takiej konsoli, możesz łatwo schować część przedmiotów w przedpokoju. Takimi przedmiotami są na przykład środki czystości do butów lub ściereczki.

Metalowa konsola marki Hubsch w kolorze zielonym

Jak wybrać dla siebie metalową konsolę?

Wybierając konsolę, warto zwrócić uwagę na jej wymiary, dodatkowe półki i przede wszystkim przeznaczenie. Zanim przejdziemy do poszczególnych cech przyjrzymy się przeznaczeniu konsoli.

Metalowe konsole można wykorzystać w domu do różnych celów:

  • jako podręczna półka na drobne przedmioty w przedpokoju
  • jako dekoracyjna konsola do salonu
  • można zastąpić nią stolik kawowy

Jak widzisz można takie konsole wykorzystać w różnych celach.

Jeśli planujesz ustawić konsolę w przedpokoju, to najprawdopodobniej chcesz mieć wygodne miejsce do odkładania drobnych przedmiotów. Na takiej konsoli w przedpokoju można odkładać klucze do domu lub postawić torbę. Można ustawić na niej dekoracyjny wazon i umieścić w nim kwiaty, które z pewnością ożywią wnętrze.

Metalową konsolę możesz również ustawić w salonie. Będzie wtedy stanowić element dekoracji wnętrza. Na takiej konsoli również warto ustawić wazon. Kwiaty to ważny element kompozycji dlatego warto o nich pamiętać. Możesz również ustawić na niej ozdobne miski na przekąski. Jeśli lubisz podjadać to z pewnością docenisz stylowe miejsce na ulubione przekąski.

Ostatnią naszą propozycją jest zastąpienie stolika kawowego konsolą. Nie wszyscy chcą mieć przed sobą stolik na kawę. Jednocześnie takie osoby nie chcą rezygnować z możliwości odstawienia ulubionej kawy czy herbaty. Na szczęście nie trzeba rezygnować z takiej wygody, ponieważ można zastąpić stolik metalową konsolą. Wystarczy ją ustawić tuż przy ulubionej krawędzi kanapy.

Można też dosunąć kanapę na tyle blisko, żeby konsola wypełniała całą przestrzeń pomiędzy kanapą a ścianą. Stworzysz w ten sposób świetne miejsce na kawę, herbatę i inne przedmioty, które zazwyczaj chcemy mieć pod ręką. Nigdy więcej nie trzeba będzie szukać pilota do telewizora, ponieważ teraz będzie mieć swoje stałe miejsce.

Skoro już wiesz, do jakiego celu jest Ci potrzebna konsola z metalu to zobaczmy jak wybrać najlepszą.

Dobierz odpowiednią wysokość

Wysokość metalowej konsoli ma bardzo duże znaczenie. W zależności od tego, jakie będzie jej przeznaczenie, to inna będzie oczekiwana wysokość konsoli. Metalowe konsole, które są stawiane w przedpokoju, najczęściej mają wysokość w okolicach 90 cm. Pozwala to na łatwe odkładanie przedmiotów bez potrzeby schylania się.

Jeśli wybierasz konsolę do salonu, to taka wysokość również będzie optymalna. Wyjątek stanowi tylko aranżacja, w której konsola ma zastąpić stolik kawowy. Do takiego projektu polecamy niższe konsole. Najlepiej w takiej sytuacji dobrać wysokość konsoli do oparcia kanapy albo sofy. Jeśli sofa nie ma oparć, to warto zastanowić się nad wysokością w granicach 50 cm. Będzie to optymalna wysokość i trudno będzie o zahaczyć o konsolę.

Głębokość konsoli

To kolejny bardzo ważny element przy wyborze odpowiedniej konsoli z metalu. Warto przed zakupem dobrze zmierzyć miejsce, w którym ma stać konsola. Ważne jest, żeby nie wchodziła w światło drzwi i nie utrudniała komunikacji.

Warto też zastanowić się, jaka jest minimalna głębokość, której oczekujesz. Jeśli chcesz ustawić na konsoli swój ulubiony wazon, to zmierz go i porównaj z rozmiarem konsoli. Możesz nawet wziąć kartkę papieru, narysować na niej wazon i zaznaczyć krawędzie konsoli. Taka symulacja powoli Ci wybrać dla siebie lepszą konsolę. W ten sposób łatwo sprawdzisz, czy wybrana głębokość konsoli będzie odpowiednia.

Kolorystyka metalowych konsoli

Metalowe konsole najczęściej występują w ciemnych kolorach. Czarne nogi najlepiej kontrastują z drewnianym blatem. Jasny kolor drewna sprawi, że wnętrze nabierze ciepła. W połączeniu z metalowymi nogami w kolorze czarnym wnętrze nabierze industrialnego charakteru.

W naszym sklepie są również dostępne zielone konsole z metalowymi nogami. To wyjątkowa propozycja dla miłośników nowoczesnych wnętrz w stylu skandynawskim.

Przemyśl dodatkowe opcje jak dolna półka

Niektóre konsole są wyposażone w dodatkową półkę. Znajduje się ona najczęściej w dolnej lub środkowej części konsoli. Jest to dodatkowe miejsce na różne ozdoby i dekoracje. Taka półka może stanowić świetną przestrzeń na miski z przekąskami, wazony, a nawet książki czy gazety. W takich aranżacjach górna półka konsoli stanowi najważniejsze miejsce na dekoracje.

Z naszymi produktami odmienisz swoje wnętrze!

Zapisz się do naszego Newslettera

Odbierz kod rabatowy na -30zł na kolejne zakupy w naszym sklepie!

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Nasza witryna używa plików cookies i podobnych technologii w celach: statystyk, reklamy i polepszania świadczonych usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że akceptują Państwo warunki opisane w  Polityce Prywatności